451 200 Údo​lní nádrž Rozkoš

Rybolov na údolní nádrži Rozkoš

co potřebuješ vědět, než vyrazíš

Základní pravidla

Následující pravidla platí pro celý revír a mohou se výrazně lišit od pravidel revírů, které možná navštěvujete častěji. Prosím, než vyrazíte na Rozkoš, pečlivě si projděte nejen Bližší podmínky pro výkon rybářského práva (BPVRP) pro revír 451 200 ÚN Rozkoš, ale pokud jste přespolní, tak také BPVRP platné pro revíry celého Východočeského územního svazu (VčÚS). My vám tu uvádíme ty nejdůležitější rozdíly a pravidla.

Minimální lovná délka amura je 70 cm, platí povinnost mít u sebe podběrák a možnost uchovávat ryby ve vezírcích je pouze do konce stanovené denní doby lovu

Toto platí v celém VčÚS. Proto například při sobotní kontrole rybářskou stráží není dobrá odpověď, že kapra ve vezírku nemáte dnes v přehledu zapsaného proto, protože to je už čtvrteční kapr.

Nástražní rybka o minimální velikosti 15 cm

Při lovu na nástražní rybku se smí použít pouze celá nástražní rybka, jejíž délka je minimálně 15 cm. Minimální délka všech druhů ryb, kromě těch, které mají podle vyhlášky č. 197/2004 Sb. určenou vyšší, se stanovuje na 15 cm. Toto ustanovení platí i pro přechovávané nástražní rybky.

Vnadit, nahazovat nástrahy a lovit ryby je povoleno pouze ze břehu

V této souvislosti tedy nejsou povoleny žádné dálkově ovládané lodičky, nafukovací matrace, čluny, bellyboaty, vory, plachetnice, skůtry, kajaky, pramice, kanoe, paddleboardy, plovoucí polystyrenové desky, rákosové katamarany, nahazování ponořen po prsa ve vodě nebo "klasické" zaplavávání si. Na Rozkoši se jedná o nejčastější přestupek. A že vám legenda Rozkošského brodění David Fořt ukazuje něco jiného? Celý díl rybářského seriálu mohl také končit v 7. minutě záběrem, jak mu rybářská stráž zadržuje povolenku.

Ne, prosím nepište nám otázky proč tomu tak je a jak tedy máte na Rozkoši efektivně zakrmovat nebo že jsme zpátečníci. I kdybychom vám chtěli dát za pravdu, takto jsou nastavená pravidla. Zavážet můžete na spoustě jiných revírů.

Pro kolegy z MRS: Lov sumce na bójku nahazovanou přes druhý prut je povolen.

Zákaz používání bójí pro označování krmného a lovného místa

Při rybolovu na Rozkoši není dovoleno označovat lovná nebo krmná místa bójkami. Používání tyčových nebo jakýchkoli jiných bójek je prostě zakázáno. Stejně tak je zakázáno použití čehokoli, co bójku připomíná nebo může sloužit jako bójka k ozančení lovného nebo krmného místa. Ano i plastové lahve na šňůře s kamenem, polystyren, přivázaný klacek, nabarvený kruh, dostatečně velká větev píchnutá do dna a vše podobné.

Na Rozkoši se neloví nonstop

Na Rozkoši neplatí výjimka z denní doby lovu. Lov ryb je tedy povolen od 4:00 do 24:00 (5:00 - 22:00). Mimo tyto hodiny je lov zakázán. S tím souvisí i povinnost zaznamenat ponechané úlovky po uplynutí denní doby lovu, a to i když bivakujete a zůstáváte na výpravě po více dní.

Udržujte okolo sebe pořádek. Buďte ohleduplní k ostatním osobám a jejich majetku.

Na tak velkém a exponovaném revíru jako je Rozkoš je obzvlášť důležité toto poslední pravidlo. Prosím, buďte ohleduplní k ostatním kolegům, kteří okolo vás rybaří i k těm, kteří zde tráví dovolenou na pláži či na chatě. Rozkoš přeci jen neslouží pouze rybářům.

Zároveň prosím, udržujte pořádek okolo sebe. I původně bohulibý záměr, že velký pytel na odpad, který jste si přinesli, zavěsíte na strom, aby ho mohli využít i další rybáři a neházeli odpadky okolo sebe na zem, může skončit ekologickou katastrofou. Takový improvizovaný odpadkový kout se postupem času stane skládkou, protože nikdo jiný než vy už naplněný pytel neodnese. Proto prosím věci, které si s sebou k vodě přinesete, zase také odneste. Včetně pytlů na odpad. Správný rybář přeci opouští své lovné místo ne ve stejném stavu, ve kterém ho našel, ale v lepším!

Užitečné odkazy

Stav vody v nádrži (Povodí Labe)
Sledujte stav hladiny v nádrži Rozkoš na stránkách Povodí Labe

Rybářský obchod Náchod - www.rybareni.com
Pokud jste na výpravě a potřebujete něco dokoupit, doporučuji asi nejbližší ale určitě nejlepší obchod. Borci na kaprařinu, plavanou, feeder, vláčku ale i další disciplíny. Mají více prutohodin než půlka Rozkoše. Obchod mají nabušený zbožím a rádi zákazníkům poradí. Jo, a mají fakt dobrý koule :) (Chilli losos, Splašená oliheň)

O revír 451 200 ÚN Rozkoš se starají 3 rybářské organizace
Uvádíme odkazy na jejich stránky s kontakty MO Nové Město nad MetujíMO Česká Skalice, MO Náchod.

ATC Rozkoš
Odkaz na stránky autocampu Rozkoš, kde lze najít informace o nákupu hostovacích povolenek.

Web kamera Rozkoš
Pohled východním směrem z okraje města Česká Skalice směrem k malé nádrži.

O tomto webu

Připrav se na svou výpravu na Rozkoš. Přečti si tipy od místních. Poznej a objev důležitá nebo zajímavá místa.

Na Rozkoš chodíme chytat celý život. Vyrostli jsme tu, revír velmi dobře známe a máme ho moc rádi. I z toho důvodu předkládáme zejména vám, kteří jste tu noví nebo se sem chystáte poprvé tipy na důležitá místa. Představujeme specifika tohoto revíru a dáváme vám přátelské rady a doporučení, abyste si svou výpravu na maximum užili a vyhnuli se jakýmkoli nepříjemnostem, které by mohly být způsobeny vaši případnou neznalostí.

Projděte si naši mapu důležitých míst na Rozkoši.

Dejv & Péca

Kontakt

Máte-li jakýkoli jiný dotaz, který jste na našem webu nenašli, napište nám e-mail. Rádi vám odpovíme.

Díky. Zpráva byla odeslána.
Nelze odeslat.